Zebranie Zarządu TTTM

19.10.2021 · 2 min czytania

13 i 19 października zebrał się Zarząd TTTM. Oprócz spraw bieżących i technicznych zarysowano plany na najbliższe miesiące i nowy sezon żeglarski. Co nas czeka w nadchodzącym czasie?

 1. 30 października 2021 r. – egzaminy na trwającym jesiennym kursie na stopnie żeglarza i sternika motorowodnego. Egzamin teoretyczny w godzinach porannych na Przystani Toruń, praktyczny od 13.00 na Przystani Tumskiej w Chełmży.
 2. Po zakończonym kursie wyciągamy z wody nasze łódki na sezon zimowy. Każda para rąk się przyda. Termin i plan działania będą ogłoszone.
 3. Remonty naszych jachtów, serwis silników, dokupienie nowego sprzętu, rozbudowa naszego pomostu w Chełmży… .
 4. Spotkanie wigilijne odbędzie się 11 grudnia 2021 r., na Przystani Toruń, przy ul. Popiełuszki_1.
 5. Spotkanie/warsztaty kulinarno – szantowe, czyli jak przygotować prowiant na rejs i jak śpiewać, żeby innych nie bolało.
 6. Warsztaty nawigacyjne – jak co roku. Cieszą się zawsze ogromną popularnością i teraz pewnie będzie podobnie. To w styczniu/lutym. Termin będzie ogłoszony.
 7. Szkolenie z pierwszej pomocy, ze wsparciem naszych kolegów z WOPR-u. Termin będzie ogłoszony.
 8. Kurs SRC – dla tych co chcą na morze. Posiadanie świadectwa SRC jest niezbędnym warunkiem przy czarterach jachtów w Chorwacji i Grecji. Termin szkolenia będzie ogłoszony.
 9. 25 marca 2022 rozpoczniemy wiosenną edycję kursu na patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Planowany egzamin – 19 czerwca 2022.
 10. Rozpoczęcie sezonu na Jezioraku – 20 – 22 maja 2022
 11. Planowany jest morski rejs po Lofotach w czerwcu 2022 r. Nabór do załóg ogłosimy, kiedy dostaniemy dokładne daty dostępności jachtu, którym mamy tam płynąć. Czas trwania rejsu to 10 dni. Warto o tym pomyśleć już teraz.
 12. Regaty dla naszych byłych kursantów o Puchar Dobrego Towarzystwa, odbędę się na przełomie czerwca/lipca. Dokładnej daty nie możemy jeszcze ustalić.
 13. Weekendowe szkolenie manewrowe na Jezioraku. Pierwsza edycja okazała się na tyle dużym sukcesem frekwencyjnym i szkoleniowym, że mamy od jej zakończenia zapytania o następną manewrówkę. Termin będzie podany później.
 14. 13 lipca obchodzimy rocznicę podniesienia bandery na „Darze Pomorza”. Kilkukrotnie docieraliśmy tam drogami wodnymi z Jezioraka. Jeżeli znajdą się chętni na taki rejs (Jeziorak, Kan. Iławski, Elbląski, pochylnie, Zalew Wiślany, Żuławy, Gdańsk), to możemy go przeprowadzić.
 15. 20-27 sierpnia planujemy klubowo – rodzinno - towarzyski rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Zapraszamy zainteresowanych. Przy grupowym czarterze mamy szanse na poważne rabaty .
 16. Jesienny kurs planujemy rozpocząć 2 września 2022 r. Na razie to tyle ale jestem pewien, że to nie wszystko. Ponadto Zarząd liczy na szerokie zaangażowanie. Zapraszamy.